Strona główna Na sygnale Był rozbój… jest areszt!

Był rozbój… jest areszt!

0
17

40-latek z Zamościa najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna podczas spotkania towarzyskiego, bijąc i kopiąc znajomego zabrał mu portfel z pieniędzmi. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

pixabay.com

Do zdarzenia doszło we wtorek. Jak relacjonował 37-letni pokrzywdzony i potwierdzili to świadkowie w godzinach popołudniowych w mieszkaniu znajomych wspólnie spożywali alkohol. Kiedy jeden z uczestników spotkania – 40-letni mieszkaniec Zamościa zauważył, że pokrzywdzony w portfelu ma pieniądze zażądał, aby pokrzywdzony mu je oddał. Mężczyzna  stanowczo zaprotestował i wówczas znajomy postanowił siłą odebrać własność 37-latka. Kopiąc go i szarpiąc zabrał portfel i kazał opuścić mieszkanie.
Powiadomieni o zdarzeniu policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 40-latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Po zbadaniu jego trzeźwości okazało się, że w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

Wczoraj 40-latek usłyszał zarzut rozboju. Również wczoraj Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego i zdecydował, że najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.  

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet 12 lat pozbawiani wolności. Uwadze sądu nie umknie również to, że 40-latek był już wcześniej prawomocnie skazany za przestępstwa przeciwko zdrowiu, a wtorkowego rozboju dopuścił się w warunkach recydywy.

D.K-B.

Dodaj komentarz

avatar
Advertisment ad adsense adlogger